14. 01. 2020   aktualizace   
Uživatelské jméno:
Heslo:


Zaregistrovat se »

Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Mediální partneři

eLnadruhou o. s. Poradna pro občanství, občanská a lidská práva Holky v Brně kavárna + lesba.cz

dámská jízda  »  2007

Celorepubliková víkendová "Dámská Jízda" #2

Ahoj všem kdo přijel i kdo nedorazil, tak je za námi 2. ročník celostátního setkání v kempu Vochtánka na Potštejně. Od středy 4.7.2007 do neděle 8.7.2007 jsme se tu postupně sjížděly z celé republiky, abychom společně strávily volné dny v krásném údolí pod potštejnským hradem.


Potštejn 2

Ve středu navečer jsme se tu sešly jen v pěti. Vybraly jsme místo na stany.

Ve čtvrtek dopoledne už se to začalo sjíždět. Odpoledne nás několik vyrazilo na výlet po okolních kopcích. Byl nádherný rozhled. Chvílemi se pěkné počasí střídalo s krátkýmy deštíky. Večer se připravovalo dřevo, hrál fotbálek a byl táborák s písničkami při kytaře.

Další den, v pátek se dopoledne konala za vedení Zdeny ukázková lekce tai - chi. Fotky nemáme, protože jsme se do cvičení zapojily všechny. Odpoledne se pak utvořily dvě výletní skupiny a šlo se na výlety do Litice nad Orlicí a do Doudleb nad Orlicí.

Cestou jsme vyplenily potštejnskou cukrárnu.

Cestou z vlakového nádraží jsme se všechny opět sešly.

Večer se pracovalo na topivu k ohni.

Opět nás chvílemi přepádaval krátký a intenzivní déšť, ale nakonec u táboráku nepršelo a tak se u něj sedělo až do pozdních hodin.

V sobotu to bylo dost našlapaný programem. Dopoledne jsme se utkaly v Táborníckém víceboji o čtyřech disciplínách. Hodnotily se: Hod polenem do dálky, řezání dřeva na rychlost, fotbal s ešusem a přetahování.

To bylo nejoblíbenější. Některé dvojice bojovaly až do úplného vyčerpání.

Odpoledne probíhal Westernový den, který nabízel pestrou přehlídku kovbojů, indiánů a všemožných soubojů a atrakcí.

Odpoledne jsme se sešly k vyhlášení výsledků našeho Tábornického víceboje.

Díky Lence, která přivezla hvězdářský dalekohled jsme měly možnost pozorovat slunce.

Večer se pak konala Ohnivá show, kterou jsme si nenechaly ujít a po ní jsme se odebraly na blízkou louku, ze které jsme si pomocí dalekohledu prohlížely hvězdy nad námi a vyslechly si od Lenky i zajímavé povídání o vesmírných pravdách.

V neděli k polednímu, když jsme se konečně probudily, trochu rozlámaná těla mučíme při partnerské rozcvičce.

Cvičení a protahování mělo docela úspěch. Některé z nás si ještě vyšláply nahoru na kopec k hradu a kolem páté jsme se rozjely domů. Jsme pěkně utahaný a těšíme se do sprchy. Na Potštejn mohlo dorazit tak 60 duší a počasí nám proti loňsku přálo víc. Takže utahaný a spokojený.

Ahój!