14. 01. 2020   aktualizace   
Uživatelské jméno:
Heslo:


Zaregistrovat se »

Podpořili nás

Slovak - Czech Women´s Fund Global Fund for Women

Mediální partneři

eLnadruhou o. s. Holky v Brně Poradna pro občanství, občanská a lidská práva kavárna + lesba.cz

www odkazy

 

eLnadruhou o.s.

eLnadruhou o. s. zastupuje zájmy lesbických, bisexuálních a transsexuálních žen a pořádá NEJEN lesbický kulturní festival eLnadruhou, který je určen všem, bez ohledu na národnost, náboženské vyznání, sexuální orientaci, nebo jiné menšinové zařazení.

Holky v Brně

Holky v Brně volně navázaly na skupinu Lesby (nejen) sobě, která působila v Brně a svoji činnost ukončila v roce 2004. Po roce vzešel znovu nápad na obnovení setkávání a vznikly Holky v Brně. Jejich vznik byl provázen počátečními diskuzemi a nyní se jejich program volně rozšiřuje podle přání účastníků.

Bengáles.cz Bengáles.cz - informační webový projekt pro holky na holky.
www.queershop.cz Queershop.cz - duhový obchod pro nás
Lesba Net LesbaNet.cz je nový webový portál shromažďující informace z L světa i z domácí scény je to zkrátka Vaše nová přítelkyně

o. s. Sananim

OS SANANIM - největší nestátní organizací v ČR poskytující služby v oblasti péče a léčby závislostí na nealkoholových drogách.

Lesbický koutek

Lesbický koutek - stránky, které se věnují lesbickému (i gay) rodičovství, lesbickému mateřství, právní problematice péče o dítě u stejnopohlavních párů, možnosti lesbických žen stát se matkou atd...

lesba.cz lesba.cz -  informace a komunikace: magazín, kavárna, inzerce, chat, odkazy...
STUD je sdružení leseb, gayů a přáte v Brně. Pořádá filmový festival, provozuje knihovnu s archivem, podporuje komunitní život, usiluje o rovná práva...

Registrované partnerství

Co je to registrované partnerství? Registrované partnerství je institut, důležitý pro soužití dvojic stejného pohlaví. Zákon upravuje uzavírání partnerství, podmínky pro jeho zrušení nebo zánik, vzájemné majetkoprávní vztahy partnerů, jejich práva a povinnosti vůči sobě navzájem, vůči institucím a vůči státu. Zákon o registrovaném partnerství dává párům stejného pohlaví právní jistotu v právním řádu České republiky.

Jihočeská Lambda

Podrobné informace o akcích Jihočeské Lambdy a program klubových setkání v Restauraci Na Nemanické v Českých Budějovicích, přehled o akcích gay/lesbických spolků, klubů a organizací nejen v jižních Čechách, umožňuje přístup ke knihovně s tématikou G/L vztahů a moderním vědeckým pojednáním o sexuálních odlišnostech aj.

Q centrum slouží jako takové mezioborové informační centrum, jako takový základ, rozcestník pro budoucí i současné badatele v této problematice, ale i laiky a jiné zájemce. Web je členěn podle jednotlivých oborů na: umění, psychologie, antropologie, historie.
Colour Planet je informační portál o  life stylu, kultuře, sportu, LGBTIQ komunitě a to nejen z domácího prostředí, ale i ze zahraničí.
Queer Parade Brno Queer Parade Brno - spolek skupin pořádající Queer Parade v Brně
Občanské sdružení Stejná rodina Občanské sdružení Stejná rodina, které má za cíl docílit legislativního zrovnoprávnění homosexuálních rodin s rodinami heterosexuálními.
Plzeň

One 4 One - akce pro L/Bi holky v Plzni. Pokud máte nápad čeho všeho byste se rády účastnily (promítání filmů, ping-pong turnaj, billiard, tanečky..) napište své nápady, ohlasy, připomínky a cokoli dalšího.

IRIDEUS - pražský pěvecký LGBT sbor

IRIDEUS - pražský pěvecký nejen LGBT sbor, který vznikl na jaře 2008 díky náhodnému setkání pár lidí, které spojuje nadšení pro společné zpívání, chuť poznávat nové lidi i situace a snaha vytvořit přirozené přátelské prostředí, kde se budou lidé setkávat nejen na základě své menšinové orientace. Dveře jsou otevřené i pro případné zájemce z řad většiny.

banerr Založily jsme tuto poradnu s hlavním cílem pomáhat všem nejistým slečnám, snažit se jim přiblížit život nás L, ujistit je, že není nic špatně na jejich straně, že je potřeba jen si to všechno připustit a nedělat si obavy z okolí. Ale nejen to, chceme přinášet novinky z L života, zajímavosti, tipy na filmy, knížky, festivaly a podobně.
GLWAY GLWAY katalog je určen gay-lesbickým-bisexuálnym-trans návštěvníkům. Jde o moderní komunitní katalog stránek, s přehledem návštěvnosti, popularity a kvality jednotlivých stránek.
eLko Group eLko - lesbické sdružení pro sport a zábavu v Olomouci. Skupinka eLko vznikla v květnu 2009 jako nápad pár holek z Olomouce, které rády tráví svůj volný čas aktivně. Na těchto stránkách tudíž naleznete program, který vám pomůže zformovat tělo i ducha, najít nové přátele - prostě zahnat nudu.
Blue Elite People Blue Elite People (B.E.P.) - stránky holek ve Zlíně. Dozvíte se tu, co se ve zlínske komunitě chystá a kde a jak se můžete zapojit. Pokud byste se chtěly spolupodílet na akcích či jiných aktivitách, stačí buď přijít na nějakou z nich nebo se ozvat mailem, budeme rády.
Pardubická Lesba
Pardubická Lesba - stránky holek v Pardubicích. Skupinka holek na holky, které se snad vzájemně mají rády a společně boří předsudky o L komunitě. Dáváme si to, co chceme i brát - přátelství, porozumění, rady... Jsme tu, abychom si pomáhaly nejen se starostmi, které souvisí s naší orientací. Pořádáme výlety po krásách České republiky, nejen našeho kraje, ale i dále či blíže sousedících... Se "sousedy" jsme ve vřelé družbě.
sLez Grrls
sLezz Grrls - stránky moravskoslezské komunity lesbických žen a dívek. sLez Grrls je skupina OTEVŘENÁ a nové tváře jsou jenom VÍTÁNY. Stránky vznikly z iniciativy několika jednotlivců, ovšem za několik měsíců, co web běží, se už podařilo vytvořit malou, ale pevnou členskou základnu.